Czyste stawy i oczka wodne

Środowisko
Podziel się

Cieszy nas czysty staw i czyste oczko wodne. Tak samo z tego faktu radują się mieszkańcy stawów i oczek wodnych. Jeszcze większa radość jest wtedy kiedy czyszczenie takie odbywa się w sposób ekologiczny.

Dlaczego tak łatwo zbiorniki wodne stają się zanieczyszczone?

Nic nadzwyczajnym nie jest zanieczyszczanie się zbiorników wodnych i ich wypłycanie. Dzieje się tak zawsze i każdy właściciel stawu czy oczka wodnego prędzej czy później z taki zjawiskiem się zetknie lub już się spotkał. Taki proces jest bardzo korzystny dla środowiska danego zbiornika wodnego ale niestety zachodzi on szybciej niż w rzeczywistości powinien.W przydomowym zbiorniku wodnym znajduje się zbyt dużo fosforanów i azotów, które znalazły się tam z nawozów sztucznych, ścieków, środków pielęgnacji roślin. Wszystkie te substancje spłynęły do wody i zaczęły robić w jej procesy zanieczyszczające stany wód.

Co robić?

W takiej sytuacji musimy zrobić odpowiednie czyszczenie stawu, czyszczenie oczka wodnego. Najlepiej jest to zrobić ekologicznie, tak by nie zagrozić środowisku naturalnemu i tutaj do pomocy użyjemy odpowiednich szczepów bakterii. Tego rodzaju bakterie do oczka wodnego to nic innego jak specjalne bakteryjne preparaty odmulające dno oraz oczyszczające zbiorniki wodne.

Jak działają ekologiczne preparaty?

Wszelkie bakterie zawarte w bakteryjnych preparatach znacznie pomagają i przeprowadzają doskonale czyszczenie stawu czy czyszczenie oczka wodnego. Bakterie do oczka wodnego są całkowicie nieszkodliwe dla człowieka i środowiska, są nietoksyczne, niepatogeniczne oraz absolutnie nieszkodliwe dla środowiska, człowieka oraz żywych organizmów w stawach czy oczkach wodnych.Tego rodzaju preparat aplikuje się do stawu lub oczka wodnego. Poprawa jest po krótkim okresie, ponadto woda w stawie lub oczku wodnym staje się klarowna, ponieważ dodatkowo preparaty mają specjalne substancje wpływające na klarowność wody.

Doskonałe działanie?

Tego rodzaju preparatów jest na rynku kilka i zawsze można wybrać odpowiedni rodzaj dla siebie. Jednak bardziej różnią się one ceną aniżeli składem. Czasami niektóre działają szybciej inne wolniej, inne dodatkowo mają jeszcze specjalną pożywkę dla danych bakterii. Ekologiczne czyszczenie domowych akwenów wodnych jest bardzo proste i łatwe a przy tym przyjazne dla środowiska.