Co warto wiedzieć o groszku ekologicznym?

Środowisko
Podziel się

Ekogroszek workowany jest w najprostszym możliwym ujęciu ekologiczną metodą ogrzewania. Godny uwagi jest fakt, że może ona zdać egzamin praktycznie w każdym domu. Warto zaznaczyć, że produkt wyróżnia się niewielką zawartością siarki. Dzięki temu jest niezwykle przyjazny dla środowiska. Dlaczego warto postawić na ekogroszek hurt?

Czym dokładnie jest ekogroszek?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że ziarnistość ekogroszku klasyfikowana jest w przedziale od kilku do kilkudziesięciu milimetrów. W zdecydowanej większości przypadków można spotkać się z ekogroszkiem mającym od 5 do 25 mm.

Rekomendowane jest przy wyborze ekogroszku zwrócić szczególną uwagę wilgotność tego materiału opałowego. Powinna ona wynosić kilka procent. Należy pamiętać, aby wspomniana wartość latem nie była wyższa, niż 10%.

Dlaczego warto postawić na Ekogroszek hurt?

Warto zaznaczyć, że obecnie ekogroszek może być wytwarzany nie tylko z węgla kamiennego, ale również brunatnego. Jak zostało już wspomniane wcześniej jest to materiał opałowy wyróżniający się bardzo wysoką kalorycznością. Oznacza to tym samym, że dostarcza stosunkowo dużej ilości ciepła w trakcie spalania.

Ponadto omawiany materiał nie jest wymagający pod względem nakładów finansowych. W trakcie jego spalania do atmosfery oddawane są tylko niewielkie ilości zanieczyszczeń.

Jak wybrać kocioł do spalania ekogroszku?

Osoby, które postawiły na ekogroszek, jako źródło ciepła w domu, muszą liczyć się z zainwestowaniem w specjalny kocioł grzewczy. Wspomniane urządzenie zapewni bardzo wysoką wydajność spalania. Rekomendowane jest przed zakupem dokładne zapoznanie się z parametrami najlepszych modeli dostępnych na rynku. Muszą być one odpowiednio dopasowane do instalacji grzewczej użytkownika.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że na ogromną uwagę zasługuje moc grzewcza. Należy dopasować ją do powierzchni domu. Nie można oczywiście zapomnieć o wyborze podajnika opału czy palnika. Osobom, które mają w planach ogrzewanie pomieszczeń tylko ekogroszkiem, zalecane jest postawienie na palnik retortowy.