Wybieramy głowicę do deszczownicy łazienkowej

Łazienka
Podziel się

Pomimo tego, że deszczownice łazienkowe zyskały na ogromnej popularnosi w ciągu ostatnich lat, to jednak nadal poprawne ich wybieranie stwarza inwestorom wiele trudności. Przyjrzeć się bowiem trzeba temu, czy ma to być wersja podtynkowa, czy też natynkowa, a przede wszystkim zwrócić trzeba uwagę na to, jaka ma być obecna w deszczownicy głowica.

Wybieramy kształt głowicy

Od czego zatem trzeba zacząć wybieranie głowicy, która obecna będzie w deszczownicy? Nie da się ukryć, że zdecydowane najważniejszą kwestią jest to, jaki będzie jej kształt. Cecha ta wpływać będzie nie tylko na wygląd, lecz także na to, jak wygodna w używaniu będzie dana głowica. Wiedzieć bowiem trzeba, że deszczownice łazienkowe cenione są przede wszystkim za to, że dają naprawdę duży zakres strumienia wody.Co zatem jest do dostania na rynku? Jak się okazuje, wybór jest dość spory, ponieważ bez trudu zakupić można modele owalne, prostokątne czy też idealnie kwadratowe.

Jaki kolor głowicy wybrać?

Z jakiego powodu inwestorzy tak chętnie wybierają deszczownice łazienkowe? Przede wszystkim cenią oni ich nowoczesny i minimalistyczny wygląd. Nic więc dziwnego, że poświęcają dość sporo czasu na to, aby wybrać odpowiednią kolorystykę głowicy.Głowica deszczownicy to element, który będzie widoczny już od razu po wejściu do łazienki. Nic więc dziwnego, że chce się mieć pewność, że będzie ona ładna. Najczęściej klienci wybierają wersje metalizowane, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić głowicę złotą lub po prostu białą. Wybór w tym wypadku jest naprawdę bardzo duży.

Jaka powinna być funkcjonalność głowicy?

Podczas wybierania deszczownicy łazienkowej nie można skupiać się tylko na tym, jak będzie się ona prezentowała. Równie ważne jest to, jaką będzie się charakteryzowała funkcjonalnością.Kluczowe w tym wypadku jest to, aby głowica umożliwiała nie tylko zmianę temperatury wody czy też siłę strumienia, lecz także to, w jakim zakresie z głowicy ma lecieć woda. Czasem nie będzie potrzebne wykorzystywanie jej całej przestrzeni.