Jak dopasować kabinę prysznicową do łazienki?

Łazienka
Podziel się

Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kabin prysznicowych. Stojąc przed wyborem często zastanawiamy się, jaką należy kupić. Okazuje się, że kupno prysznica nie jest takie łatwe. O czym trzeba pamiętać przed zakupem i gdzie kupić kabinę? Wyjaśniamy w niniejszym artykule. Zachęcamy do lektury.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kabiny prysznicowej?

Przede wszystkim trzeba wybrać taką kabinę, żeby wymiarem i kształtem pasowała do dostępnej przestrzeni w naszej łazience. Dostępne są kabiny o różnych wymiarach, a najpopularniejsze to 90×60 oraz 90×90. Kabiny mogą mieć także różny kształt, dzięki czemu można maksymalnie zagospodarować przestrzeń w łazience: są kwadratowe, prostokątne, a nawet półokrągłe.

Przed wyborem trzeba zdecydować się, czy chcemy kabinę z brodzikiem czy bez. Niektóre brodziki są tak wysokie, że mogą spełniać funkcje wanny. Aktualnie najmodniejsze są kabiny bez brodzika, ale wyposażone w odpływ liniowy. Ta kwestia zależy od naszych preferencji i potrzeb. Wiadomym, że przy dziecku lepsza będzie wanna, a przy osobach starszych prysznic bez brodzika.

Drzwi w kabinach prysznicowych mogą być przesuwne, uchylne (z dwóch różnych stron). Modne są także kabiny typu “walk-in”, czyli bez drzwi. Kabiny wykonywane są w różnych materiałów, kolorów i dotyczy to szyb, jak i brodzików. Należy zdecydować się na taką kabinę prysznicową, która będzie funkcjonalna biorąc pod uwagę dostępną przestrzeń oraz potrzeby domowników. Ważny jest także design, dlatego kabina powinna pasować do całej aranżacji łazienki.

Gdzie kupić kabiny prysznicowe?

Kabiny prysznicowe można kupić w wielu miejscach – stacjonarnie, jak i przez Internet. Kabiny najczęściej znajdziemy w sklepach z wyposażeniem łazienek oraz w marketach budowlano-wykończeniowych.

Aktualnie niemal każdy sklep posiada swoją stronę internetową, dzięki której możemy przeglądać katalog z kabinami. W domowym zaciszu przy filiżance kawy możemy surfować po Internecie i wybrać najlepszą kabinę dla naszej wymarzonej łazienki.