Spray mop – mop ze spryskiwaczem. Czy warto go kupić?

Łazienka
Podziel się

Mop ze spryskiwaczem, czyli spray mop to alternatywa dla mopa z wiaderkiem. Czy mop ze sprayem jest wart zakupu? Sprawdź!

Mop z sprayem – konstrukcja

Jak zbudowany jest taki mop? Mop ze spryskiwaczem to sprzęt, który przeznaczony jest do sprzątania podłóg. Wyposażony jest w drążek zakończony odpinaną nakładką, specjalny pojemnik na wodę z detergentem, a także uchwyt z przyciskiem do dozowania.

Tego rodzaju sprzęt najczęściej posiada nakładki wykonane z miękkiej i chłonnej mikrofibry, które bardzo dokładnie zbierają zanieczyszczenia oraz nadmiar wody. Pojemnik na wodę z detergentem, na przykład płynem do mycia podłóg, jest wyposażony w końcówkę ze sprayem skierowaną w dół, która natryskuje mieszaninę na podłoże podczas naciskania na przycisk.

Wobec tego mop ze sprayem jest podobny do zwykłego mopa, ale posiada dodatkowy pojemnik do spryskiwania nawierzchni. Nie trzeba wtedy korzystać z wiaderka na wodę.

Mop z sprayem – działanie

Mop tego rodzaju jest bardzo łatwy w stosowaniu. Przed sprzątaniem należy nalać do pojemnika wody i dodać do niej detergent do sprzątania. Pojemnik montujemy z powrotem na mopie.

Podczas sprzątania naciskamy na przycisk do spryskiwania nawierzchni. Mieszanina rozprowadzana jest delikatną mgiełką przed mopem. Potem wystarczy tylko przetrzeć podłogę nakładką mopa. Dzięki temu, że końcówka mopa jest ruchoma, można łatwo dotrzeć do wszelkich zakamarków. Ilość wody podczas sprzątania jest minimalna, dlatego podłoga szybko wysycha.

Po zakończeniu sprzątania wystarczy wylać pozostałość mieszaniny wody z detergentem, zdjąć i wyprać nakładkę z mikrofibry.

Mop z sprayem – zastosowanie

Jak można zastosować spray mop? To wszechstronne urządzenie, które może sprawdzić się podczas sprzątania wielu pomieszczeń, na przykład kuchni, łazienki, salonu czy korytarza.

Taki sprzęt nadaje się do mycia każdej podłogi, w tym podłóg z paneli laminowanych, drewnianych, linoleum, płytek ceramicznych, podłóg kamiennych. Warunkiem jest dobranie odpowiedniego detergentu.

Najczęściej mop ze sprayem jest stosowany przy szybkim sprzątaniu, gdy wyciąganie zwykłego mopa z wiaderkiem jest zbyt czasochłonne.

Mop z sprayem – cena

Ile trzeba zapłacić za spray mop? Ceny rozpoczynają się już od około 40-50 złotych, natomiast cena za lepszej klasy modele to nawet około 80-100 złotych.

Zatem mop ze spryskiwaczem to doskonały wybór dla tych, którzy chcą szybko i wygodnie myć podłogi. Warto mieć go pod ręką!