Co warto wiedzieć o deszczownicach?

Łazienka
Podziel się

Obecnie dostępnych jest wiele rozwiązań, które pozwalają na stworzenie domowego SPA. Świetnym przykładem będą deszczownice. Ten niepozorny dodatek pozwala poczuć się jak w strugach deszczu. Szeroki strumień przyjemnie masuje ciało. Z deszczownicą kąpiele zyskują zupełnie inny wymiar.

Czy deszczownice to dobry wybór?

Deszczownice mają głowice zaprojektowane w taki sposób, aby wydobywający się z nich strumień wody przyjemnie rozlewał się po całym ciele. Woda jest napowietrzana, przez co spadające krople są lekkie. Można poczuć się masowanym. Kąpiele od razu stają się przyjemniejsze. Jeśli ktoś liczy na nutkę luksusu w domowym zaciszu, to warto zdecydować się na montaż deszczownicy. Pozornie niewielka zmiana w dużej mierze odmieni doznania pod prysznicem.

Jeśli ktoś marzy o zrelaksowanie się po całym dniu, to wejście pod prysznic z deszczownicą będzie świetnym wyborem. Można liczyć na orzeźwienie, zredukowanie stresu, rozluźnienie mięśni. Na korzyść deszczownicy przemawia również to, że pozwala zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za prąd. Jest to wobec tego rozwiązanie ekologiczne i ekonomiczne. Mniejsze zużycie wody to ogromna zaleta. Można chronić środowisko naturalne.

Co przemawia za wybraniem prostownicy?

Jeśli ktoś lubi przebywać na zewnątrz podczas opadów deszczu, to deszczownica będzie dla niego świetnym rozwiązaniem. Można nawet odnieść wrażenie brania kąpieli pod wodospadem. Nie ma nawet potrzeby płacenia niemałych pieniędzy za pobyt w SPA. Każdego dnia możliwe jest cieszenie się nutką luksusu w zaciszu swojej łazienki. Wystarczy jeszcze zadbać o nastrojowe oświetlenie, przykładowo zapalić świecy zapachowej oraz włączyć relaksującą muzykę. Jak widać, do szczęścia nie trzeba wiele.

Deszczownica ma najczęściej regulację strumienia wody. Pozwala to na dopasowanie go do swoich bieżących preferencji. Czasem przychodzi ochota na delikatny deszczyk, który przyjemnie relaksuje, innym razem idealnie sprawdza się silniejszy strumień pobudzający krążenie. Kolejną zaletą jest możliwość regulowania temperatury wody. Znika problem z jej wahaniami, co zapewnia komfortową kąpiel.