Kryteria wyboru ręczników z mikrofibry

Łazienka
Podziel się

Każda firma oferująca ręczniki z mikrofibry stara się przekonać swoich potencjalnych klientów o wyjątkowej atrakcyjności polecanych przez siebie rozwiązań. Nietrudno jednak zorientować się, że na rynku nie brakuje zarówno tych bardziej, jak i mniej atrakcyjnych. Czym się więc kierować poszukując tych najlepszych?

Ręczniki z mikrofibry – dlaczego warto?

Rosnące zainteresowanie, jakim cieszą się producenci ręczników z mikrofibry, nie powinno być dla nas zaskoczeniem. Tkanina ta jest przecież nie tylko przyjemna w dotyku i miękka, ale i elastyczna – łatwo dostosowująca się do kształtu ciała. Jej plusem jest także to, że jest w stanie chronić organizm przed utratą ciepła. Ma to niebagatelne znaczenie po kąpieli, gdy mokre ciało szybko się wychładza. Plusem ręczników wykonanych z mikrofibry niezmiennie pozostaje również to, że nie zabierają wiele miejsca. Mogą być nawet cztery razy mniejsze od klasycznych ręczników kąpielowych, a i tak charakteryzuje je równa skuteczność. Dzięki dobrej przepuszczalności powietrza pozwalają też skórze na swobodne oddychanie, co przydaje się choćby podczas suszenia łatwo przetłuszczających się włosów.

Jaki ręcznik z mikrofibry wybrać?

Każdy producent ręczników z mikrofibry będzie się starał przekonać nas o tym, że to właśnie oferowane przez niego rozwiązanie jest tym, którym warto się zainteresować w pierwszej kolejności. Dobrze jest jednak pamiętać o tym, że między kolejnymi propozycjami istnieją pewne różnice. Mikrofibra na ręczniki pojawia się w sprzedaży w przynajmniej kilku wariantach, a każdy z nich ma swoją specyfikę. Najpopularniejszym jest podział na mikrofibrę płaską i frotte, choć ta ostatnia również posiada co najmniej kilka odmian. Mikrofibra płaska zwraca na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że odznacza się płaską powierzchnią. Nie zajmuje zbyt dużo miejsca, a ręczniki wykonane z niej są w stanie dość szybko schnąć. Pluszowe ręczniki z mikrofibry frotte nie należą już do równie wygodnych w transporcie. Są większe i milsze w dotyku, świetnie chłoną wodę i zachwycają swoją sprężystością. Wydają się najlepszym wyborem, gdy szukamy rozwiązania sprawdzającego się podczas codziennego użytkowania. Ciekawą propozycją są także ręczniki z mikrofibry frotte polarowe. Zapewniają dodatkową miękkość i ciepło, trudno więc nie docenić ich w wyjątkowo chłodnej łazience.