Bramy garażowe – napędy do różnych typów

Materiały budowlane
Podziel się

Deszcz, śnieg czy mróz nie zachęca do tego, aby wysiadać z ciepłego samochodu w celu otworzenia bramy garażowej – nic więc dziwnego, że dzisiaj już niemal wszyscy otwierają podwoje swoich posesji za pomocą małego pilota – jeśli ktoś jeszcze nie zdecydował się na taki komfort, to zapewne ma bardzo poważne powody.

Garaż z bramą sterowaną pilotem

To jest dopiero wygoda – bramę wjazdową otwieramy jednym przyciskiem – nie marzniemy i suchą stopą dostajemy się do swojego domu – do takiego komfortu nie potrzeba dużo – wystarczą profesjonalne i właściwie dopasowane napędy do bram garażowych, które zamontujemy zarówno na całkiem nowej bramie, jak i na bramie, która została już wcześniej założona.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie może być to pierwszy lepszy siłownik do bramy wjazdowej – należy właściwie go dobrać, w czym pomoże nam specjalista w tym zakresie, a przynajmniej tak powinno być, jeśli nasza wiedza w tym zakresie nie jest wystarczająca. Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę to, jaki typ bramy posiadamy, tj. segmentową, rozwierną czy uchylną.

Moc siłownika

Napędy do bram garażowych różnią się także swoją mocą, co ma bardzo istotne znaczenie – jeśli moc jest zbyt mała, to siłownik po prostu nie otworzy naszej bramy. Dlatego dobierając napęd koniecznie trzeba dopasować go do ciężaru naszej bramy. W przypadku tych lekkich wystarczającymi wartościami będzie 400 – 500 N, ale cięższe skrzydła będą już wymagać zastosowania siły rzędu 1000 – 1200 N.

Na pewno zależy nam również, aby nasza brama otwierała się dość szybko – przy zakupie należy więc wziąć także pod uwagę prędkość siłownika. Co ważne, im brama cięższa, tym napędy do bram garażowych powinny być szybsze – dzięki temu nawet duże i masywne skrzydła otworzą się sprawnie i szybko.

Inne udogodnienia

Napęd do bramy garażowej powinien być więc dobrany adekwatnie do typu bramy, a także między innymi jej ciężkości. Ponadto możemy również zdecydować się na zestaw, który posiada jeszcze inne dodatkowe funkcje, a które pozytywnie wpłyną na komfort użytkowania bramy garażowej. Może być to na przykład możliwość regulacji szybkości oraz wiele innych. Jeszcze większą wygodę odczujemy także wtedy, gdy jednym pilotem będziemy sterować bramą nie tylko garażową, ale również wjazdową na posesję.

Więcej informacji znajdziesz na stronie napędy do bram garażowych.