Wybór okien

Okna i drzwi
Podziel się

Wybór okien do domu to obecnie nie lada wyzwanie! Różnorodność ram i skrzydeł okiennych, parametry przewodzenia ciepła czy szczelności to tylko niektóre ważne czynniki decydujące o wyborze doskonałych okien.

Co jest ważne przy wyborze okien?

Okna pełnią wiele ważnych funkcji dlatego i ich właściwy wybór i profesjonalny montaż to sprawy absolutnie kluczowe. Wysokie ceny ogrzewania sprawiają, że producenci stolarski okiennej dużą wagę przykładają do parametru energooszczędności. Właśnie dlatego w oknach Kraków zastosowano materiał o niezwykłych właściwościach termicznych, który wyróżnia się bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła. Parametr przewodzenia ciepła ma szczególne znaczenie w budownictwie pasywnym, ale nie brakuje go również w klasycznej i znanej od lat technice budowlanej.Wybierając okno warto zwrócić też uwagę na zastosowany system szyb. W budownictwie pasywnym królują dziś okna dwuszybowe, ale okazuje się, że również warianty z jedną szybą spełniają wiele rygorystycznych norm w zakresie przenikalności cieplnej.

Części składowe okna

Okna Kraków to szeroka oferta stolarski okiennej i akcesoriów, która zaspokaja wymagania każdej grupy klientów. Okna Kraków charakteryzują się niewielką szerokością profilu okiennego, który wpływa na ilość światła wpadającego do wnętrz.Zaawansowana technologia produkcji pozwala również na ukrycie zawiasów między skrzydło, a ramę. Pozwala to nie tylko zachować niezwykły wymiar estetyczny samego okna, ale również wpływa na jego szczelność, co w bezpośredni sposób przekłada się na rachunki za ogrzewanie.

Kolorystyka

Obecnie nie tylko materiał, ale również kolorystyka ram okiennych jest w stanie sprostać nawet najbardziej wyszukanym potrzebom inwestorów. Od klasycznych odcieni orzecha, mahonia czy dębu znajdziemy również nieco bardziej ekstrawagancką kolorystykę betonu czy głębokiej czerni. Warto również podkreślić, że obecnie możemy indywidualnie i pod kolor wybrać sobie uszczelki okienne, a same szyby dostępne są również w kilku ciekawych odcieniach.Czołowi polscy producenci realizują również indywidualne, niezwykle specyficzne zamówienia klientów, które nie są produkowane seryjnie. Zdecydowanie dziś to klient i jego potrzeby są w centrum zainteresowania!

Więcej informacji znajdziesz na stronie okna Kraków.