Jak powinna być zaprojektowana funkcjonalna skrzyniopaleta?

Materiały budowlane
Podziel się

Projektując i budując skrzyniopalety producent zakłada, że będą one służyć użytkownikowi przez bardzo długi czas. W tym celu wprowadza do nich szereg innowacji, które mają poprawić ich funkcjonalność.

Producent skrzyniopalet a założenia konstrukcyjne

Funkcjonalne skrzynie plastikowe składane powinny być przede wszystkim trwałe i niezawodne. Oznacza to konieczność montażu rozwiązań, które poprawią ich wytrzymałość. Plastik jest materiałem o dużej wytrzymałości, ale to nie wszystko. Ważne, aby poszczególne płyty były połączone ze sobą za pomocą trwałych i wytrzymałych połączeń, które będą służyć przez wiele lat. Często są to różnego rodzaju zamki i zawiasy, które charakteryzują się zwiększoną żywotnością.

Konstrukcja skrzyniopalet

Producent skrzyniopalet powinien również zadbać o to, aby pojemnik skutecznie chronił znajdujące się w środku artykuły (zwłaszcza przed oddziaływaniem wilgoci). Poza tym nie można zapominać, że budowa i konstrukcja skrzyniopalet winna maksymalizować ich ładowność. Efekt ten uzyskuje się m.in. dzięki zastosowaniu specjalnych ścianek, a także nadaniu im ergonomicznego i wygodnego w obsłudze kształtu. Dzięki temu zwiększa się opłacalność transportu z wykorzystaniem tych pojemników.

Potęga akcesoriów

Dostępne w sprzedaży skrzynie plastikowe składane to konstrukcje, które często “współpracują” z różnymi akcesoriami. Dzięki nim wzrasta ich funkcjonalność, a co za tym idzie – możliwość wykorzystania do wielu różnych zastosowań. Do najczęściej spotykanych i wykorzystywanych akcesoriów zalicza się pokrywy, drzwiczki dostępowe, kółka, płozy oraz pokrywy. W niektórych przypadkach istnieje też możliwość zamówienia składanej skrzyniopalety plastikowej, która posiada perforowane boki oraz podstawy. Zaprojektowane w ten sposób pojemniki w naturalny sposób wentylują znajdującą się w środku zawartość.

Budując skrzyniopalety producent bierze pod uwagę sytuacje awaryjne. Takie czynniki jak przeciążenie, działanie wilgoci, niskich temperatur oraz olejów (smarów) muszą być brane pod uwagę.