Nowy wygląd schodów bez remontu

Wyposażenie wnętrza
Podziel się

Zdarza się, że chcemy odmienić wnętrze domu, ale nie mamy odpowiednich środków na kapitalny remont. Jednak za niewielkie pieniądze możemy nadać schodom zupełnie nowy wygląd. Na dodatek można to zrobić bardzo szybko. Wystarczy położyć odpowiednio dobraną wykładzinę.

Dlaczego warto dać wykładzinę na schody?

Położenie wykładziny na schodach to świetny sposób na zmianę wystroju domu. Nie potrzeba na to dużych pieniędzy, nawet jeśli zlecamy położenie fachowej firmie. Oprócz nowego wyglądu wykładzina na schodach świetnie stłumi stukot butów, który często jest bardzo uciążliwy. Przy okazji zwiększymy bezpieczeństwo, bo wykładzina w razie upadku zamortyzuje nieco jego skutki. Zmniejszy się też ryzyko upadku, bo schody będą mniej śliskie.

Jakie są rodzaje wykładzin?

Na rynku jest bardzo dużo rozmaitych wykładzin. Różnią się one materiałem, parametrami technicznymi, sposobem kładzenia i oczywiście wyglądem. Najczęściej wyróżnia się wykładziny dywanowe (na schody najlepsze są w rolce), panele LVT i wykładziny elastyczne PCW. Do domu najlepiej nadają się wykładziny dywanowe oraz panele LVT, które przypominają drewno lub gres. Z kolei wykładzina PCW będzie świetna w budynkach użyteczności publicznej. Jeśli któryś z domowników cierpi na alergię, to powinniśmy zwrócić uwagę na wykładziny antyalergiczne. Są one bardzo skuteczne w ograniczaniu niepożądanych alergenów w powietrzu, takich jak pyłki czy kurz.

Co najlepiej wybrać na domowe schody?

Poszukiwania odpowiedniej wykładziny warto rozpocząć od przejrzenia oferty internetowej, np. na stronie https://www.wykladziny-warszawa.pl/wykladziny-na-schody. To pozwoli nam się zorientować, w czym możemy wybierać. Pod uwagę bierzemy nie tylko wygląd, ale także parametry techniczne oraz materiał, z którego wykładzina jest wykonana. Wykładzinę możemy położyć w całości lub przyklejać elementy o wymiarach stopni schodów. W pierwszym przypadku musimy bardzo dokładnie określić, jaka szerokość wykładziny będzie nam potrzebna. Na domowe schody szczególnie polecana jest wykładzina dywanowa, która nada pomieszczeniom ciepła i przytulności.