Nowe wnętrze niedrogim kosztem – jak w prosty sposób odświeżyć mieszkanie?

Wyposażenie wnętrza
Podziel się

Marzysz o nowym wnętrzu, ale nie masz dużego budżetu na gruntowną metamorfozę? Na szczęście istnieje wiele prostych sposobów, aby nadać mieszkaniu polotu, nie wydając fortuny na remont. Przedstawiamy dwie skuteczne techniki, które pozwolą ci to osiągnąć bez obciążenia portfela. Najwyższy czas na odmianę, za którą tęsknisz od dawna!

Kolorystyka i tkaniny – wnętrze jak nowe

Zmiana kolorystyki to jeden z najprostszych sposobów na odświeżenie pomieszczeń. Nawet drobne zmiany w tym zakresie, takie jak dodanie mocny akcentów do istniejącej aranżacji, mają szanse przynieść spektakularne efekty. Na początek wybierz przestrzeń, od której zaczniesz, i rozejrzyj się uważnie.

Jakiego koloru tu brakuje? Kiedy będziesz już mieć odpowiedź, masz kilka opcji. Jedną z nich jest malowanie ścian, które wymaga nieco pracy, ale nie kosztuje zbyt wiele. Kolejna to koncentracja na obiciach mebli. Nowy materiał obiciowy na krzesła wraz z usługą to niedroga, pomysłowa opcja, by nadać pokojowi zupełnie innego stylu.

Ostatnia możliwość, z której skorzystasz przy niewielkim obciążeniu finansowym, to zakup nowych poszewek na poduszki, zasłon czy serwetek. Wybierz tkaniny o interesujących kolorach, wzorach i teksturach, które będą pasować do reszty wystroju. Zarówno tkaniny, jak i umiejętnie dobrane materiały tapicerskie na krzesła dodadzą wnętrzu charakteru, a ty poczujesz się jak w zupełnie nowym mieszkaniu.

Kluczowe dodatki i akcenty – sposób na intrygującą odmianę

Na meble, które znajdują się w naszym pokoju dziennym, sypialni czy kuchni, patrzymy codzienne. Nic więc dziwnego, że po pewnym czasie zaczynamy odczuwać zmęczenie ich formą i zastanawiamy się, czy nie czas na gruntowną wymianę mebli. Ale co w sytuacji, jeśli domowy budżet nie pozwala ci teraz na tak zdecydowany krok? Spokojnie – mamy rozwiązanie!

Zamiast inwestować w drogie meble, skoncentruj się na wybraniu nowych dekoracji, które uzupełnią wspomniane wyżej niewielkie zmiany. Wrażenie, jakie sprawia dane pomieszczenie, to w dużym stopniu kwestia emocji, które odczuwamy w jego wnętrzu. Czasem wystarczą nowe obicia na krzesła, dywanik i zasłony, a do tego dodatki, które przyciągają wzrok – i wnętrze nabiera odmiennego wyrazu.

Najważniejsze są tu dekoracje ścian oraz akcenty postawione w miejscach, gdzie mogą kontrastować z pustą przestrzenią. Jeżeli chodzi o te pierwsze, zainwestuj kilkanaście złotych w projekty plakatów lub obrazy w wersji digital, a potem wydrukuj je w wysokiej jakość i umieść w antyramach. Rolę akcentów może spełniać ozdobna figurka z targu staroci, ceramiczny wazon, na który nie miałaś pomysłu, albo nietypowa roślina w doniczce. I zmieni się wszystko!