kołdry zimowe

Najlepsze propozycje kołder zimowych

Wyposażenie wnętrza
Podziel się

Podczas zimowych mroźnych nocy leciutka kołdra, której używało się latem, nie jest w stanie dobrze się sprawdzić. Trzeba zastąpić ją czymś cięższym, bardziej mięsistym i oczywiście cieplejszym. Za te właściwości odpowiada natomiast wypełnienie, które w kołdrach zimowych może zostać wykonane z pierza, puchu, wełny lub jakiegoś syntetyku.

1 – pierz

W kołdrach zimowych wypełnienie może być tworzone albo w stu procentach z pierza, albo z pierza z dodatkiem innych materiałów (zwykle puchu).

Pierz doskonale zatrzymuje i utrzymuje ciepło, a przy tym nie przegrzewa ciała, ponieważ jet materiałem oddychającym, radzącym sobie z odprowadzaniem wilgoci. Dba o higieniczność snu za sprawą właściwości antyroztoczowych.

2 – puch

Puch ma podobne właściwości do pierza, tyle że wykonywane z niego kołdry zimowe zwykle są lżejsze, a dzięki temu wygodniejsze w użyciu. Wygoda zapewniana jest także przez wyjątkową miękkość materiału, pod którym niezwykle przyjemnie się leży, gdyż wspaniale otula on ciało do snu.

Wypełnienie puchowe jest wysoce higieniczne, dlatego oparte na nim kołdry nie muszą być często prane. Warto je jednak regularnie wietrzyć. Pomoże to utrzymać je w dobrym stanie i sprawi, że sen stanie się jeszcze przyjemniejszy.

3 – wełna

W przypadku gdy natomiast nawet pod puchowymi lub pierzastymi kołdrami nie jest się w stanie odczuć pożądanego ciepła, trzeba zwrócić się w stronę kołder zimowych tworzonych z prawdziwej wełny, w których wypełnieniem najczęściej jest wełna owiec merynosa australijskiego.

Wełniane kołdry zimowe to modele bardziej luksusowe, przeznaczone dla naprawdę wymagających użytkowników. Ceny pojedynczych kołder tego rodzaju zaczynają się na dwustu złotych. Modele dwuosobowe potrafią być natomiast dwukrotnie droższe, jednak tutaj płaci się za naprawdę wysoką jakość.

4 – syntetyk

Bardziej ekonomicznych wariantów można szukać wśród kołder zimowych z wypełnieniem syntetycznym. Przeważnie są wypełniane włókniną poliestrową, rzadziej specjalnymi silikonowymi granulkami.

Kołdry syntetyczne potrafią łączyć w sobie całkiem niezłą jakość z niską ceną. Paradoksalnie mogą okazać się najlepszym wyborem dla alergików, ponieważ nie uczulają i nie wywołują reakcji alergicznych.

Kołdry zimowe znajdziesz w ofercie Polskiekoldry.pl