kołdry wełniane

Jaką kołdrę kupić?

Wyposażenie wnętrza
Podziel się

Kołdry wełniane cieszą się w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem. Nawet podczas ostrej zimy zapewniają dobre warunki do snu, ponieważ są naprawdę bardzo ciepłe. W tym artykule wyjaśnimy, gdzie produkowane są tego typu kołdry, a także wymienimy ich główne zalety.

Pościel z wełny

Z reguły pościel z wełny nie posiada wyraźnego poszycia oraz wypełnienia. Niektóre osoby rekomendują spanie pod kołdrą wełnianą bez dodatkowej poszewki, ponieważ twierdzą, że wełna musi mieć ciągły kontakt ze skórą. Jest to zupełnie normalne, że podczas snu ludzkie ciało się poci. To wszystko sprawia, że bakterie znajdujące się w wilgoci trafiają bezpośrednio do okrycia. Właśnie dlatego powinieneś okryć kołdrę pościelą przed pójściem spać. Na rynku dostępne są także modele, które przypominają pościel klasyczną.

Właściwości wełnianej kołdry

Trafnie wskazuje się, że kołdry wełniane mogą być wykonane z wielu różnych wariantów runa zwierzęcego. Z reguły pozyskiwane jest z owiec znajdujących się w Australii. Oczywiście nie zmienia to faktu, że kołdry mogą być produkowane także z innych gatunków zwierząt. Chodzi głównie o to, żeby wełna miała właściwości grzewcze, a do tego była ciepła i trwała. Bez większego problemu można znaleźć kołdry z runa kaszmirskich kóz. Takie kozy występują głównie w Mongolii oraz Himalajach. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że pod względem konstrukcji też mogą się różnić kołdry wełniane. Godne polecenia są modele dwustronne, które cieszą się sporą popularnością.

Zakup kołdry

Wełniane kołdry sprawdzą się dobrze zarówno u dorosłych, jak i dzieci. Spokojnie mogą korzystać z nich alergicy, ponieważ są to wyroby, które nie będą uczulać. Wełniane kołdry są bardzo ciepłe, więc świetnie nadają się na sezon zimowy. Nie wszyscy mają świadomość, że wełna posiada zdolności do termoregulacji, więc takie okrycie sprawdzi się również latem. Przy problemach z reumatyzmem też polecane są kołdry z wełny, które według powszechnej opinii uznawane są za wyroby prozdrowotne. Możesz odpocząć i się dobrze zrelaksować pod taką kołdrą. Warto wspomnieć, że tego typu kołdry świetnie odprowadzają wilgoć, ponieważ mają właściwości higroskopijne. Ciało nie będzie się pocić, ponieważ wełniana kołdra przepuszcza powietrze i jest bardzo delikatna.

Kołdry wełniane znajdziesz w ofercie Polskiekoldry.pl