balustrady całoszklane

Balustrady całoszklane – w czym tkwi ich potencjał?

Mieszkanie
Podziel się

jakim jest szkło – wykorzystuje się je coraz częściej także w postaci balustrad, które mogą być montowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, np. balkonach.

Balustrada całoszklana – co to oznacza?

Balustrady całoszklane to elementy wykończeniowe i konstrukcyjne takich miejsc jak balkony, tarasy, klatki schodowe, a także różnego rodzaju ciągi komunikacyjne, które dla większego bezpieczeństwa wymagają również stabilnych i wytrzymałych barierek.

Balustrada całoszklana, jak sama nazwa wskazuje, w całości składa się ze szkła i nie posiada żadnych elementów dodatkowych wykonanych z innych materiałów, np. drewna czy metalu. Nie oznacza to jednak, że szklanych barierek nie można łączyć z innymi materiałami – szkło to tak uniwersalny materiał, że będzie efektowny także w połączeniu z innymi.

Niezwykle efektowne i eleganckie balustrady ze szkła

Jednolite szklane tafle są bardzo efektowne, a także eleganckie, dlatego też coraz częściej wykorzystuje się je w takich realizacjach jak biura, hotele czy galerie handlowe zarówno jako element balkonów, jak i wewnątrz na klatkach schodowych i w ciągach komunikacyjnych. Ponadto coraz częściej pojawiają się one również w prywatnych, nowoczesnych domach, dodając im m.in. lekkości.

Balustrady całoszklane optycznie powiększają każdą przestrzeń i gwarantują wyjątkowe widoki – nie przysłaniają tego, co znajduje się na zewnątrz, co na pewno docenią osoby, które mieszkają w wyjątkowym otoczeniu. Jeśli jednak chcemy zapewnić sobie więcej intymności, to na balkonie można zastosować nie tylko całkowicie przezroczyste szkło, ale również na przykład kolorowe, co pozwala na uzyskanie jeszcze ciekawszych aranżacji.

Wytrzymałe i bezpieczne

Aby balustrady całoszklane idealne spełniały swoje funkcje, to wykonuje się je tylko z wysokiej jakości szkła, przede wszystkim hartowanego, które jest wytrzymałe i odporne na różnorodne czynniki.

Ponadto także rodzaj montażu dobiera się adekwatnie do potrzeb i preferencji każdego klienta. Można między innymi montować je na specjalnych profilach oraz przy wykorzystaniu innych rozwiązań. Każdą balustradę można także uzupełnić w poręcz.