poduszka 70x80

Jaka poduszka do spania będzie najlepsza?

Wyposażenie wnętrza
Podziel się

O jakości snu, w równym stopniu co materac czy zapewniająca komfort cieplny kołdra, decyduje poduszka. Ta musi mieć odpowiedni rozmiar i wypełnienie, by gwarantowała wygodę oraz była bezpieczna dla kręgosłupa. O jakich kryteriach warto pamiętać, wybierając poduszkę do spania? Gdzie szukać dobrej klasy pościeli do sypialni?

Jak zadbać o komfort nocnego wypoczynku?

Sen ma ogromny wpływ na jakość życia. Pozwala odpocząć, zregenerować się, jest niezbędny mózgowi, by ten mógł uporządkować wszystkie informacje i w ciągu dnia znowu działać na pełnych obrotach. Niedobór snu szybko odbija się na zdrowiu – zarówno fizycznym, jak i psychicznym.
Jak dobrze się wysypiać? Po pierwsze, warto zadbać o dobrej klasy materac i odpowiedniej szerokości łóżko. Po drugie, ważna jest dopasowana do potrzeb pościel, a to oznacza właściwej grubości kołdrę i komfortową poduszkę. Niewygodna, nie tylko utrudni zasypianie, ale też może przyczynić się do bólów kręgosłupa, a nawet zwyrodnień.

Poduszka 70×80 – najlepszy wybór do każdej sypialni

Jaka poduszka najlepiej nada się do spania? Po pierwsze, powinna mieć odpowiedni rozmiar. Najbardziej uniwersalne rozwiązanie to poduszka 70×80. Ta sprawdzi się w większości sypialni i podejdzie do gustu niemal każdej osobie. Oprócz tego liczy się także wypełnienie. Jedni wolą płaskie poduszki, inni nieco grubsze. Tę kwestię należy rozpatrywać indywidualnie.
Ważne jest, by poduszka zapewniała odcinkowi szyjnemu odpowiednie podparcie. W przeciwnym razie szybko pojawi się dyskomfort, a potem dotkliwy ból. Z czasem mogą pojawić się nawet zwyrodnienia czy wady postawy.

Gdzie kupić dobrej jakości poduszkę 70×80?

Poduszki 70×80 to najczęściej wybierana opcja – zarówno do łóżek pojedynczych, jak i podwójnych. Oferuje je większość sklepów z tekstyliami do sypialni, a już na pewno te dobrze wyposażone – zarówno działające stacjonarnie, w okolicy, jak i online.
Wybierając się na zakupy, trzeba upewnić się, że poduszka 70×80, spełnia kryteria dotyczące jakości. Powinna być dość sprężysta, wykonana z przyjaznego skórze, miękkiego materiału. O wysokiej jakości wykonania świadczą także dbałość o detale oraz staranne wykończenie. Wysokiej klasy pościel do inwestycja w komfort nocnego wypoczynku.

Poduszki 70×80 znajdziesz w ofercie Vege Home