Jaka ścianka prysznicowa z drzwiami? Rodzaje i style

Materiały budowlane
Podziel się

W wielu łazienkach zamiast standardowych kabin prysznicowych montowane są ścianki prysznicowe z drzwiami. Jakie rodzaje ścianek można znaleźć w sprzedaży? Jak dobrać odpowiedni model do stylu łazienki? Sprawdź!

Dlaczego warto wybrać ściankę prysznicową z drzwiami?

Zabudowa prysznica z użyciem konstrukcji jak ścianka prysznicowa z drzwiami związana jest z wieloma korzyściami. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Ścianki prysznicowe są dzisiaj wybierane bardzo chętnie do łazienek w mieszkaniach i w domach. Umożliwiają stworzenie funkcjonalnej i estetycznej strefy prysznicowej w różnych wielkościach i kształtach, które można dopasować do wielkości łazienki i własnych upodobań.

Ze względu na konstrukcję ścianki prysznicowe mają uniwersalne zastosowanie – mogą posłużyć do zabudowy wnęki, można stworzyć z nich modny teraz prysznic walk-in lub też skonstruować kabinę osłoniętą z dwóch, trzech, a nawet czterech stron.

Rodzaje drzwi w ściankach prysznicowych – uchylne, przesuwne, bifold

Ścianka prysznicowa uchylna jest wyposażona w drzwi z zawiasami, wychylane na zewnątrz podczas jej otwierania. Taka Ścianka prysznicowa z drzwiami sprawdzi się w przypadku większych łazienek, w których znajduje się wystarczająco duża przestrzeń do ich otwarcia.

Drzwi przesuwne pozwalają na wygodne otwieranie i zamykanie ścianki także w małych pomieszczeniach. Należy jednak pamiętać o tym, że nie nadają się one do bardzo małych pryszniców, ponieważ przejście ma połowę szerokości całej ścianki, co należy uwzględnić przy wyborze tego modelu.

Natomiast drzwi typu bifold to rodzaj drzwi harmonijkowych, które podczas otwierania składają się jak harmonijka i pozwalają na łatwe wejście pod prysznic. Sprawdzają się także w małych łazienkach – można kupić je w szerokości rozpoczynającej się od 70 cm.

Ścianka prysznicowa a styl łazienki – klasyczna czy nowoczesna?

Wybierając ściankę prysznicową z drzwiami, warto także zwrócić uwagę na jej styl, by dopasować ją do wyglądu wnętrza.

Ścianki do nowoczesnych łazienek najczęściej wykończone są za pomocą elementów w kolorze srebrnym, błyszczących albo matowanych. Można także zdecydować się na modne teraz ścianki z czarnym obramowaniem, które doskonale nadają się do wnętrz loft. Trzecia opcja to ścianka ze złotymi detalami – doskonała do klasycznych łazienek oraz do aranżacji w pałacowym stylu glamour.