Ciekawe pomysły na pomalowanie ścian w pokoju dziecka

Remont
Podziel się

Pokój dziecka to szczególne miejsce w każdym domu. Zwykle rodzice starają się urządzić tę przestrzeń tak, aby była ona małym spełnieniem marzeń najmłodszego domownika. Nic w tym dziwnego. Aranżowanie pokoju dla pociechy to prawdziwa przyjemność. Obecnie w sklepach jest tyle pięknych rzeczy, które zdobią, ale jednocześnie spełniają też praktyczną funkcję. Warto pamiętać o tym, że prawdziwą magię można wyczarować też dzięki pomalowaniu ścian. Poniżej kilka pomysłów na to, jak zrobić to nowatorsko i po prostu pięknie.

Ciekawe pomysły na malowanie ścian w pokoju dziecka

Jeżeli brakuje nam pomysłów, wystarczy włączyć internet i tam znaleźć inspiracje. Jest ich bez liku. Osoby, które mają odrobinę zacięcia artystycznego, będą mogły wyczarować w pokoju swojego dziecka każdy klimat. Takie możliwości daje właśnie samodzielne malowanie ścian. Można przecież ozdobić je za pomocą różnych wzorów, które wcześniej naszkicuje się na ścianie za pomocą ołówka. Jeżeli ktoś nie ma takich umiejętności, może skorzystać też z gotowych szablonów. Pierwsza ciekawa opcja to między innymi aranżacja pokoju dziecka w stylu górskim. Wtedy na ścianach wystarczy namalować zarys szczytów gór. To jeden z prostszych wzorów, z którym poradzą sobie nawet te osoby, które raczej nie odznaczają się dużym talentem. Taki pokój na pewno spodoba się chłopcom, którzy lubią przyrodę i kontakt z naturą.

Bajkowa kraina w pokoju dziecka

Inne ciekawe pomysły na malowanie ścian to te, które nawiązują do znanych postaci z bajek lubianych przez dzieci. W tym przypadku trzeba rzeczywiście odrobinę bardziej przyłożyć się do swojego dzieła, bo naszkicowanie postaci nie jest proste. Dzięki temu można jednak wyczarować pokój w każdym stylu. Jeżeli nasze dziecko ma ulubionego bohatera, jego podobizna znajdująca się na ścianie, na pewno sprawi mnóstwo radości.

Pokój w kropki

Bardzo ładnym wzorem, który tak naprawdę jest prosty do wykonania, są kropki. Kolorowe kropeczki możemy narysować na ścianach oraz suficie, rozmieszczają je w odpowiednich odległościach od siebie. Ten wzór jest odpowiedni zarówno do pokoiku dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Sprawdzi się zatem na przykład wtedy, gdy para dzieci różnej płci zajmuje wspólny pokój. Rodzice często zastanawiają się, jak zaaranżować taką przestrzeń, aby każde z dzieci dobrze się tam czuło. Dyskretne kropeczki piękne zdobią, a jednocześnie są na tyle uniwersalne, że pokój nie robi się ani za bardzo chłopięcy, ani zbyt mocno dziewczęcy. Wydaje się, że to perfekcyjne rozwiązanie do niejednego domu.