Jak najlepiej przewozić chemikalia

Więcej
Podziel się

Przewożenie substancji chemicznych jest zawsze sporym wyzwaniem. Sporo substancji jest niebezpiecznych, więc transport powinien być w specjalny sposób zabezpieczony. Dlatego też firmy muszą wyjątkowo dobrze dobrać pojemniki do ich przewożenia.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Przy przewożeniu chemikaliów koniecznie trzeba zadbać o zapewnienie bezpieczeństwa. Dotyczy to zarówno przewoźnika, jak i firmy, która wysyłkę zleca. Podstawą jest dobranie odpowiednich zamkniętych pojemników. Dobrym rozwiązaniem będą skrzynki plastikowe zamykane. Zamknięcia muszą zabezpieczyć towar nie tylko przed wypadnięciem z pojemnika, ale także przed dostępem do niego osób nieupoważnionych.W ofercie różnorodnych pojemników można obecnie wybrać pojemnik zamykany w różnych rozmiarach. Co ważne, posiada on specjalny sposób zamykania, który nie pozwala otworzyć go osobom trzecim.

Zachowanie czystości

Oprócz dużego bezpieczeństwa przy przewożeniu różnego rodzaju chemii bardzo często istotne jest zachowanie dużej czystości. Pojemniki drewniane absolutnie nie dają gwarancji czystości. Natomiast skrzynka plastikowa zamykana może być dokładnie umyta i zdezynfekowana. Odpowiedni będzie także pojemnik zamykany, wykonany ze specjalnej stali. Jego wadą jest zwykle duży ciężar.Wybierając skrzynki plastikowe zamykane należy zwrócić uwagę na to, z jakiego tworzywa zostały one wykonane. Pamiętać bowiem należy, że niektóre tworzywa mogą reagować z pewnymi substancjami chemicznymi, co jest niekorzystne z różnych powodów. Szczególnie ważne jest to przy przewozie substancji wykorzystywanych do produkcji żywności.

Transport bardziej ekologiczny

Skrzynka plastikowa zamykana ma sporą przewagę ekologiczną nad pojemnikami z innych materiałów. Oprócz wytrzymałości i możliwości długotrwałego używania, pozwala też zmniejszyć emisję szkodliwych gazów do atmosfery. Dzieje się tak dlatego, że skrzynki z tworzyw sztucznych są dużo lżejsze niż skrzynki z innych materiałów. Dodatkowo skrzynki są produkowane tak, aby można je było ustawiać w sposób racjonalny. Pozwala to zapakować o wiele więcej towaru niż w innych pojemnikach. To wszystko sprawia, że np. zamiast dwóch samochodów z towarem wystarczy tylko jeden. Zużycie paliwa zmniejszy się, więc do atmosfery dostanie się mniej szkodliwych gazów, w tym dwutlenku węgla.