Gotowe domy prefabrykowane – czy rzeczywiście warto?

Materiały budowlane
Podziel się

Gotowe domy prefabrykowane w dzisiejszych czasach są zdecydowanie najkrótszą drogą do własnego wymarzonego domu. Niniejszy artykuł to dobry wybór dla osób, które zastanawiają się nad budową nowego domu z prefabrykatów i chcą jednocześnie zapoznać się z ich największymi atutami.

Dlaczego warto?

Wszystkie prefabrykowane elementy poddawane są bardzo surowej i dokładnej kontroli technicznej, dlatego też stan techniczny budynków stoi na bardzo wysokim poziomie. Renomowane firmy udzielają wieloletniej gwarancji na prefabrykowane konstrukcje, dlatego też ewentualne usterki są bardzo szybko naprawiane. Jeszcze kilka lat temu modułowe domy z prefabrykatów zarezerwowane były wyłącznie dla zamożnych inwestorów. W chwili obecnej ceny są coraz bardziej przystępne dla zwykłych ludzi, dlatego też praktycznie każdy może skorzystać z olbrzymiego dobrodziejstwa prefabrykatów.

Jakie zalety?

Dla wielu inwestorów olbrzymim autem budowy domów z prefabrykatów jest to, że warunki atmosferyczne nie mają tak dużego znaczenia. Mało osób zdaje sobie sprawę również z tego, że przy prefabrykatach nie ma potrzeby zatrudniania inspektora nadzoru, dzięki czemu można zaoszczędzić nieco gotówki. Kolejnym atutem budowy domów z prefabrykatów jest to, że wszelkie prace są bardzo czyste, dlatego też nie ma potrzeby gruntownego sprzątania po ekipie budowlanej. Olbrzymim atutem jest również to, że ogranicza się ryzyko kradzieży sprzętu, narzędzi i materiałów budowlanych. Opisując największe zalety warto wspomnieć także o tym, że domy z prefabrykowanych elementów są od razu gotowe do zamieszkania.

Ile kosztują Gotowe domy prefabrykowane?

Domy gotowe prefabrykowane ceny uzależnione są od bardzo wielu elementów. Pod uwagę należy wziąć na przykład projekt oraz metraż samego domu. Kolejnym wartym uwagi elementem jest stopień wykończenia danego budynku. Renomowani producenci oferują standard pod klucz za cenę 2000 zł/m2. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że cena domów z prefabrykatów zależy od bliskości producenta. Jeżeli gotowe prefabrykowane elementy trzeba będzie przewieźć z daleka na miejsce budowy, to koszty budowy oczywiście idą w górę. Przy budowie nowego domu nie można oszczędzać nie tylko na materiałach, ale również na doświadczonej ekipie budowlanej.