Ergonomiczne rozwiązania dla przemysłu

Środowisko
Podziel się

Przemysł jest to podstawa każdej gospodarki i musi działać sprawnie, jeśli ma być siłą napędową dobrobytu w danym kraju. Sprawnie działający przemysł to taki, który ma stworzone do tego warunki, zarówno z punktu widzenia ogólnych czynników, jakie na niego wpływają, jak i tych mniejszych, które zsumowane mogą w dużej mierze przełożyć się na jego finalną efektywność.

Ergonomia rozwiązań – pojemniki plastikowe 1000l

Wiele usprawnień i standaryzacji pewnych rozwiązań ma na celu usprawnienie produkcji, czyli spowodowanie, aby czynności nieprodukcyjne zajmowały jak najmniej czasu. Do tego typu czynności zaliczamy między innymi załadunek lub rozładunek. Zbiorniki plastikowe 1000l nadają się do tego wręcz idealnie.

Pojemnik plastikowy 1000l jest dobrym rozwiązaniem z dwóch powodów. Pierwszym jest fakt, że pojemnik taki jest dostosowany do standardowych metod transportowych oraz załadunkowych. Drugi to fakty, że większość zakładów przemysłowych korzysta właśnie z takich pojemników i w kooperacji z nimi, najczęściej będzie wymagane, aby transporty były wykonywane pomiędzy zakładami właśnie z użyciem tych pojemników o pojemności 1m3.

Zbiorniki plastikowe 1000l – zalety

Pojemnik plastikowy 1000l ma szereg zalet. W pierwszym rzędzie należy wspomnieć o tym, że pojemniki plastikowe 1000l mogą być wykorzystane do transportu oraz magazynowania w zasadzie 90% substancji chemicznych wykorzystywanych w przemyśle, ponieważ są one bardzo odporne chemiczne. Tworzywo sztuczne wykorzystane do ich zbudowania jest dodatkowo lekkie, co powoduje, że możemy przewieźć na samochodzie transportowym więcej towaru, niż gdybyśmy wykorzystali do tego celu pojemniki metalowe.

Jak wygląda pojemnik plastikowy na chemikalia 1000l?

Pojemniki plastikowe na chemikalia o pojemności 1000l są to pojemniki, zwane potocznie “mauserami”. Są to sześciany o boku długości 1m, dzięki czemu uzyskujemy pojemność 1m3, co jest odpowiednikiem 1000l. Pojemnik taki jest umieszczony na palecie lub posiada zespoloną podstawę, która umożliwia załadunek za pomocą wózka widłowego oraz paletyzację pojemników. Pojemnik jest umieszczony w stalowej klatce ochronnej, dzięki czemu trudno go uszkodzić. Pojemnik posiada szeroki wlew górny oraz spust dolny zaopatrzony w zawór.