Szklane drzwi w sklepach i punktach usługowych – czy warto?

Okna i drzwi
Podziel się

Sklepy i punktu usługowe to miejsca, których wystrój musi być ściśle podporządkowany przeznaczeniu. Najważniejsze są tu oczywiście względy praktyczne, choć nie bez znaczenia jest też warstwa estetyczna. W jako sposób szklane drzwi mogą pomóc osiągnąć zamierzone cele? Czy drzwi przesuwne wykonane ze szkła to dobry pomysł?

Szklane drzwi wejściowe – najważniejsze zalety

Drzwi przesuwne szklane mają wiele zalet, które sprawiają, że a rozwiązanie takie decyduje się wielu właścicieli sklepów i niewielkich punktów usługowych. W przypadku sklepów jest to przede wszystkim możliwość optycznego powiększenia witryny i dania klientom swobody zaglądania do wnętrza. Bardzo często takie rozwiązanie sprawia, że ludzie z ulicy chętniej wchodzą do sklepu na zakupy.

W przypadku punktów usługowych ogromną zaletą jest otwarcie się na potencjalnych klientów. Przeszklone drzwi pozwalają na zajrzenie i przekonanie się, jak wykonywane są usługi. Dzięki temu zakład zyskuje dodatkową, darmową i bardzo skuteczną reklamę.

Szklane drzwi przesuwne – rozwiązanie dla niewielkich punktów

Ogromnym atutem drzwi przesuwnych szklanych jest możliwość zastosowania ich w bardzo małych sklepach i punktach usługowych. Zwłaszcza dużym problemem jest niewielka ściana frontowa. Zastosowanie dużych przestrzeń na całym froncie – łącznie z drzwiami, pozwala na uniknięcie wrażenia odstraszającej klientów ciasnoty.

Ma to duże znaczenie również dla tego, jak dane miejsce wygląda od wewnątrz. Mała przestrzeń może wydawać się przytulna i ciepła, ale nie zawsze udaje się osiągnąć właśnie taki efekt. Częściej będzie sprawiać wrażenie ciasnej, zagraconej i nieprofesjonalnej. Drzwi przesuwne szklane pozwalają na wizualne otwarcie pomieszczenia na zewnątrz, wpuszczenie więcej światła dziennego i uzyskanie wrażenia większej przestrzeni.

Popularność szklanych drzwi dzisiaj

Dzisiaj szklane drzwi wybiera coraz więcej właścicieli zakładów usługowych i punktów handlowych. Dobitnie świadczy to o tym, że rozwiązanie takie jest korzystne i posiada wiele zalet.

Wybierając rozwiązania dla własnej firmy warto kierować się doświadczeniami innych – dzięki temu unika się popełniania starych błędów, na które dawno znaleziono już rozwiązania. Takim rozwiązaniem są właśnie szklane drzwi przesuwne, które bez wątpienia sprawią, że firma będzie postrzegana nieco lepiej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.