Drzwi tarasowe przesuwne

Okna i drzwi
Podziel się

Budując dom i decydując się w nim na taras, będziesz musiał zdecydować się na drzwi tarasowe. Dzielą się one na dwa typy – przesuwne i otwierane. Drzwi przesuwne są wersją, która nie zabiera tyle miejsca co drzwi otwierane, ponieważ nie wymagają zostawiania pustej przestrzeni w promieniu otwarcia.

Wygoda i przestrzeń

Drzwi tarasowe przesuwne zaoszczędzają dużo miejsca, ponieważ podczas ich otwierania skrzydło nachodzi na inny element okna. Jest to duża oszczędność miejsca, ponieważ w miejsce klasycznej przestrzeni promienia otwarcia można zagospodarować i nie martwić się o ciągłe przesuwanie rzeczy.Wygoda w tym modelu polega na tym, że posiadając firanki lub zasłony nie trzeba ich odsuwać podczas zamykania lub otwierania. Niby nie wydaje się to być wielką sprawą, jednak na dłuższą metę bywa to mocno irytujące.Otwieranie drzwi tarasowych przesuwnych nie nastręcza wielu problemów. Wystarczy otworzyć klamkę i lekko pchnąć drzwi. W niektórych modelach podczas otwierania istnieje konieczność lekkiego podniesienia drzwi, jednak te modele posiadają siłowniki, które czynią tą czynność lekką i niepozorną na tyle, że nawet dziecko z nią sobie poradzi.

Bezpieczeństwo

Decydując się na drzwi tarasowe przesuwne zyskujesz pewność, że przypadkiem się nie otworzą. W klasycznej ich wersji, kiedy są jedynie przymknięte istnieje możliwość, że większy podmuch wiatru je otworzy. Im większy impet otwierania, tym większe ryzyko, że zostaną one uszkodzone. Drugim niebezpieczeństwem jest możliwość uderzenia drzwiami podczas ich otwierania, a otwarte drzwi tworzą kant, o który można się przypadkowo uderzyć.Drzwi tarasowe przesuwne maja to do siebie, że nie ma takiej możliwości, by otworzyły się poprzez odchylenie skrzydła do środka lub zewnątrz. Przesuwają się jedynie po prowadnicach.

Nowoczesność i odpowiedni design

Drzwi przesuwne tarasowe kojarzą się nie tylko z wygodą, ale również z nowoczesnością. Dzięki różnym modelom, kolorom i strukturą ram można wręcz w sposób idealny dopasować drzwi do wnętrza. Od rustykalnych po nowoczesne. Istnieją katalogi, z których można wybrać gotowy model, jednak istnieje możliwość stworzenia drzwi tarasowych, które będą wykonane na indywidualne zamówienie i będą jedyne w swoim rodzaju.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.