Co trzeba wiedzieć o kontenerach IBC?

Materiały budowlane
Podziel się

Kontenery IBC można kupić w hurtowni działającej na terenie naszego kraju. Często oferowane są na nie atrakcyjne promocje, dzięki którym dostępne są w relatywnie niskiej cenie. Warto dowiedzieć się, na co zwracać szczególną uwagę podczas kupna pojemników IBC.

Czym są kontenery IBC?

Okazuje się, że kontenery IBC to wielokrotnego użytku pojemniki, które są powszechnie wykorzystywane w przemyśle chemicznym oraz spożywczym do transportu i przechowywania płynów, suchych materiałów oraz proszków. Warto zaznaczyć, że mogą one pomieścić od 500 do 1000 litrów substancji.

Okazuje się, że jedną z największych zalet kontenerów IBC jest ich elastyczność oraz łatwość w zastosowaniu. Tego typu pojemniki są lżejsze niż tradycyjne beczki lub pojemniki, co ułatwia ich przenoszenie i manipulację. Co istotne, kontenery IBC są również łatwe w czyszczeniu i mogą być wielokrotnie używane, co przyczynia się do zmniejszenia kosztów i wpływa pozytywnie na środowisko.

Kontener IBC

Warto wiedzieć o tym, że pojemnik IBC dostępny jest w hurtowni w różnych wariantach. Mowa tutaj zarówno o wersjach jednorazowych, jak i wielokrotnego użytku. Jeżeli mowa o wersji jednorazowych pojemników, przeważnie zrobione są one z materiałów odpornych na działanie warunków pogodowych.

Kontenery IBC często zrobione są z polipropylenu bądź polietylenu. Okazuje się, że wersje wielokrotnego użytku zazwyczaj są wykonane z materiałów trwalszych, takich jak stal lub tworzywo sztuczne.

Sprawdzonej klasy kontener IBC

Nie każdy wie o tym, że kontenery IBC dostępne są w hurtowni w różnych kształtach i rozmiarach, w tym także wersje o niskim profilu umożliwiające łatwiejsze składowanie oraz transport. Wybór tego typu kontenerów jest ogromny, dzięki czemu każda osoba kupi coś idealnego dla siebie.

Coraz popularniejsze są obecnie wersje z klapami. Umożliwiają one łatwe i szybkie wypełnianie i opróżnianie kontenera, co jest szczególnie przydatne w przypadku produktów sypkich lub proszków. Bardzo istotne jest to, żeby Kontener ibc był wytrzymały i zrobiony z najlepszych materiałów. Dlatego warto postawić na uznanego producenta.